טעינת רכב חשמלי בבית פרטי או משותף

בישראל נוסעים המוני רכבים היברידיים ועוד לא מעט רכבים חשמליים לחלוטין (כלומר ללא מנוע בנזין או סולר). המדריך שלפניכם יסביר כל מה שכדאי לדעת בשלב זה, לגבי טעינת רכב חשמלי בבית פרטי או משותף.

איך מקבלים אישור להתקנת עמדת טעינה בבית משותף 

הרשויות בישראל החלו לקבוע נהלים מוסדרים לגבי התקנת עמדות טעינה חשמלית בבתים משותפים. בבית פרטי, מדובר בדרך כלל על חניה בטאבו, כך שאפשר להקים תשתית לטעינה ללא הסכמת השכנים. כאשר מדובר בבית משותף, יש להבחין בין דירה עם חניה פרטית לבין דירה ללא חניה בטאבו. כאשר ישנה חניה פרטית גם בבית משותף, ניתן להקים תשתית לטעינה חשמלית מבלי לבקש את הסכמת הדיירים האחרים. כל מה שצריך זה להודיע לוועד מראש ולדאוג כי התשתית לא תמנע שימוש של דיירים אחרים, ברכוש המשותף. ההתקנה עצמה צריכה להיעשות על ידי גורם מוסמך בעל אישור לעבודות חשמל מסוג זה.  

עד כמה משתלמת טעינת רכב חשמלי בבית

טעינת רכב חשמלי בבית פרטי או בבית משותף הרבה יותר זולה משימוש בדלק. על פי תעריפי הדלק ותעריפי החשמל, “תדלוק” בחשמל עולה כרבע ואפילו פחות, ביחס לתדלוק בבנזין או בסולר.

עד כמה מהר אפשר להטעין רכב חשמלי

מהירות טעינת הרכב תלויה בהספק וכן בסוג סוללת הרכב. הספק חשמלי של תשתית תלת פאזי מאפשר בסיס בייתי להטענה מהירה. בדרכ כלל עמדות טעינה ציבוריות יהיו המהירות ביותר והן בעלות הספק של 100-150 קילוואט לשעה, ויכולות לטעון 80 אחוז סוללה בתוך כחצי שעה ואף פחות. עמדות טעינה רגילות ( תשתית חד פאזית . תלת פאזית ) יכולות לטעון שיעור ניכר מהסוללה בתוך פרק זמן של בין 4 עד 10 שעות. טעינה מלאה יכולה להצריך גם 1 שעות.  

האם זה מסובך להתקין עמדות טעינה לרכב

התקנה של עמדות טעינה, שנעשית על ידי חברה מקצועית ועל ידי מתקינים מיומנים ומוסמכים, איננה דורשת לרוב פעולות מורכבות מדי. למתקינים מנוסים ומקצועיים, זה לא מסובך לביצוע, שכן הם עוסקים בכך יום יום.

זקוקים לפתרונות לטעינת רכב חשמלי עבור בית פרטי או משותף? צריכים פתרון עסקי, שישמש את העובדים שלכם, את הלקוחות שלכם או את תושבי היישוב או הרשות המקומית? אנא פנו לחברת EVTECH. חברת איווטק – מומחים לעמדות טעינה לרכבים חשמליים.

מעוניינים בעמדת טעינה לרכב חשמלי בבית פרטי ? כנסו ללינק הבא

שתפו

מחפשים עמדת טעינה
לרכב חשמלי?

התייעצו עכשיו עם המומחים שלנו >>>

להזמנה סיטונאית

עמדת טעינה מכף היד

השאירו פרטים
ונציג שלנו ייצור אתכם קשר בהקדם 

דילוג לתוכן