מערכת לניהול עומסי החשמל לעמדות טעינה

רבים מודעים כיום לצורך ההולך וגובר לשמירה על הסביבה מדלקים מזהמים באמצעות צריכת אנרגיה ירוקה. מהפיכת המכוניות החשמליות לוקחת חלק משמעותי במעבר לחיים ברי קיימא. חניונים גדולים ובנייני משרדים ומגורים רבים כבר הבינו את הצורך בטעינת הרכבים החשמליים החונים בבניין כדי לסייע לקידום העדפת הרכבים הממונעים בחשמל. אך כאשר מקימים עמדת טעינה חשמלית לרכבים בבניינים משותפים, צריך להביא בחשבון עומסי חשמל משתנים. במקרים כאלה, כאשר מספר המשתמשים בעמדות משתנה, נדרשת מערכת לניהול עומסי החשמל לעמדות טעינה. בשורות הבאות נסביר מהי מערכת לניהול עמדות טעינה ומהו תפקידה.

מערכת חכמה שאוספת נתונים ומבצעת בקרה

על מנת להביא את המערכת ליעילות מרבית, נתחיל ונאמר שעמדות הטעינה חייבות להיות
עמדות חכמות בעלות פרוטוקול תקשורת OCPP 1.6J  אשר מאפשר לעמדת הטעינה להתחבר למערכות ניהול חיצוניות, עמדות טעינה ( “טפשות” ) לא יוכלו להתחבר למערכת
ניהול עמדות טעינה ללא פרוטוקול זה, בדיוק כמו מערכת השקייה חכמה היודעת להזין כל צמח וכל עציץ על פי צרכיו, גם מערכת לניהול עומסי החשמל לעמדות הטעינה מווסתת את כמויות החשמל ביעילות ובחסכנות. המערכת לניהול מבוססת על טכנולוגיה מתקדמת לניהול ובקרה של הטעינה. המערכת יודעת לאסוף נתונים, הן מהרכבים החשמליים שנמצאים בטעינה והן מעמדות הטעינה עצמן.

זו מערכת שאוספת את הנתונים והמידע מתוך מטרה לנהל, לשפר ולווסת את השימוש. הכל כדי לאפשר טעינה מהירה למדי, תוך הגעה ליעילות אנרגטית מיטבית ובלי לגרום לעומס. הדבר נדרש לאור טעינה משולבת של רכבים שונים, בעת ובעונה אחת. בדרך זו ציבור האורחים, העובדים והדיירים יהנו מחווית טעינה נטולת דאגות, ללא איחורים, עצבים וריבים מיותרים, והתוצאה תהיה חסכון אדיר בהוצאות האנרגיה של הבניין והחניון וניהול טוב יותר של צריכתו.

מערכת ניהול לעמדות טעינה יודעת לבצע חלוקה של החשמל, על פי מספר העמדות, על פי מספר המשתמשים, צריכת חשמל נכונה וזולה יותר על פי התעריף היומי שמשתנה במידה ומערכת החשמל במבנה עובדת בתערפי תעוז (בשעות צריכת שיא וצריכת שפל). כמו כן המערכת יודעת להתייחס לבתי עסק מסחריים ולחניונים על מנת לתת פתרונות סליקה חכמים. בדרך זו למנהל הבניין או החניון יש שליטה מלאה בנתונים לניהול יעיל וטוב יותר.

מערכת לניהול עומסי החשמל לעמדות טעינה שמבקרת שימוש וגבייה

במערכת הניהול, כל מי שמתחבר לטעינה צריך להזדהות. לאחר זיהוי הנהג יכול לקבל את החשמל המוזרם לסוללת הרכב. בצורה כזאת המערכת תנתב את החיוב המתאים, למשתמש המתאים. זיהוי המשתמש תלוי באופי המערכת ובהגדרות שנבחרו. לדוגמא, ניתן להזדהות דרך אפליקציה או על ידי שימוש בצג זיהוי. כאשר מדובר בעמדת טעינה מסחרית, הזיהוי נעשה על פי אמצעי תשלום (כרטיס אשראי).

מערכת ממוחשבת עם חיבור לענן

חשוב להוסיף כי מערכת הניהול פועלת על בסיס תוכנתי ואמצעי ניהול עובד דרך הענן ולכן בתור משתמשים תוכלו להתחבר למערכת מכל מקום בעולם, המערכת בודקת זמני טעינה ויודעת להגדיר תמחור דיפרנציאלי תוך שיפור קצב הטעינה. המערכת יודעת למנוע עומסי יתר,  בדרך זו היא הופכת את מלאכת ניהול החניון או הבניין לקלה ופשוטה יותר, בעלי נכסים וועדי בית ומנהלי חניונים יקבלו גישה לבק אופיס של המערכת וכך יוכלו לנתר ולנהל על המידע בכל זמן נתון, חשוב לציין שהמיידע מוגן ברמה הגבוהה ביותר מפני פריצות סייבר.

היתרונות מערכת לניהול עמדות טעינה

להלן היתרונות בהצטרפות למערכת לניהול עמדות טעינה עבור בתי מגורים, משרדים וחניונים ציבוריים:

  • מערכת לניהול עמדות טעינה מאפשרת גבייה תשלום מכל דייר בנפרד עבור צריכת החשמל ואף מספקת מידע על צריכת החשמל של כל משתמש כך שחשבון ועד הבית יזוכה בקלות ובנוחות ויפתור את הוועד מן הטרחה.
  • מערכת לניהול עמדות טעינה מאפשרת לכם בראש ובראשונה ראש שקט. המערכת תאפשר לכם לנהל את מערך עמדות הטעינה ביעילות ובקלות ללא מאמץ מיוחד.
  • דרך מערכת לניהול עמדות הטעינה תוכלו להדליק ולכבות, לקבל מידע אודות צריכת החשמל בכל עמדה, לחלק את העומסים בין העמדות, לנטר תקלות ועוד מגוון פיצ’רים שיעזרו לכם לשלוט בבקרת הצריכה המשותפת של החשמל.
  • המערכת קלה מאד לניהול ופשוטה להבנה. כל אחד יכול ללמוד איך להשתמש בה במהירות ובקלות.

.

המערכת ניהול עמדות טעינה של חברת איווטק יודעת לשאוב נתונים מגוונים. כך למשל מספר כלי הרכב שנטענים ברגע נתון, רמת צריכת החשמל הכוללת, מספר עמדות הטעינה הפנויות והתפוסות ועוד. המערכת אוספת את הנתונים ומעבדת אותם כדי לאפשר למנהלי הבניין או החניון שליטה מלאה בנתונים. המערכת מחוברת לתוכנת ניהול אשר יושבת בענן כדי להעניק גיבוי מלא לנתונים שאספתם וכדי לאפשר כניסה מכל מקום. התוצאה הינה שימוש יעיל יותר וחסכוני יותר באנרגיה ושמירה על סביבה בריאה יותר.  המערכת הממוחשבת חותרת לזרימת אנרגיה יציבה ואופטימלית ככל שניתן וביצוע גבייה מסודרת מכל משתמש.

לסיכום:

זקוקים לעמדות טעינה חכמות, מנוהלות בביניין שלכם ?
בעסק שלכם ?
במשרדים שלכם ?
פנו עוד היום לאיווטק, עמדות טעינה לרכבים חשמליים  

מעוניינים במערכת ניהול לעמדות טעינה לרכבים חשמליים ? כנסו ללינק הבא

שתפו

מחפשים עמדת טעינה
לרכב חשמלי?

התייעצו עכשיו עם המומחים שלנו >>>

להזמנה סיטונאית

עמדת טעינה מכף היד

השאירו פרטים
ונציג שלנו ייצור אתכם קשר בהקדם 

דילוג לתוכן