מהו טווח נסיעה האידיאלי לרכב חשמלי

רכישת רכב חשמלי הינה המגמה הגוברת בעולם הרכב. עם כל ההיתרונות הסביבתיים והכלכליים, הרבה נהגים מרגישים היסוס לעבור לרכב חשמלי מכיוון שהם מודאגים מטווח הנסיעה שאינו מובן לעומק. אז מה הוא למעשה הטווח האמיתי של רכב חשמלי? ואילו גורמים משפיעים עליו?

הטווח התיאורטי של רכב חשמלי

ברוב הרכבים החשמליים, הטווח התיאורטי של הנסיעה מתקבל בין 150 ל-600 ק”מ לכל טעינה. עם זאת, מהו טווח נסיעה האידיאלי לרכב חשמלי ? הטווח האמיתי שבו ניתן לנסוע יכול להשתנות באופן משמעותי בהתאם למגבלות וגורמים כמו תנאי הדרך, מזג האוויר, אופן הנהיגה והתנאים בהם הרכב נטען.

השפעת תנאי מזג האוויר על סוללת רכב חשמלי

טמפרטורות קיצוניות, בין אם הן נמוכות או גבוהות, יכולות להשפיע באופן משמעותי על טווח הנסיעה. הסיבה לכך היא התפקוד המשתנה של הסוללה בטמפרטורות שונות. בטמפרטורות נמוכות, הסוללה איננה מספקת את הכוח באופן מיטבי, ובטמפרטורות גבוהות, ישנו סיכון להתחממות יתר שגורמת להתקצרות חיי הסוללה. כמו כן, השימוש במערכת המזגן או בחימום הרכב מגביר את צריכת האנרגיה, מה שמפחית משמעותית מטווח הנסיעה.

השפעת מצבי הנהיגה על סוללת רכב חשמלי

נהיגה במהירות גבוהה או באופן אגרסיבי גורמת לצריכה מוגברת של אנרגיה מהסוללה. כמו כן, שימוש תדיר בבלמים פוגע ביתרונות מערכת הבלימה הרגנרטיבית, אשר מחזירה אנרגיה לסוללה בעת הבלימה. כך, במקום להאריך את טווח הנסיעה, אנו בפועל מקצרים אותו.

השפעת תנאי הדרך על סוללת רכב חשמלי

תנאי הדרך הם אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על צריכת האנרגיה של רכב חשמלי ובהתאם, על טווח הנסיעה האפשרי מהסוללה בכל טעינה.

  1. נהיגה בעליות: נסיעה בכבישים בעלי מעלה גבוהה מגבירה את העומס על הסוללה משום שהרכב דורש הרבה יותר אנרגיה לטיפוס.
  2. כבישים לא אחידים: דרכים פגומות, בעלות חורים או משטחי חצץ גורמים לרכב להשתמש ביותר אנרגיה משום שהוא צריך להתמודד עם עומסים דינמיים נוספים.
  3. נסיעה עירונית: בנסיעה בתוך העיר, הרכב מתמודד עם המון עצירות והתחלות. זה יכול להיות מאתגר יותר לסוללה מאשר נסיעה במהירות קבועה בכביש בין עירוני.

פעולת סוללה הרכב תחת עומסי חום

כאשר הסוללה נחשפת לחום, היא עלולה להתחמם. ברכבים קיימות מערכות קירור למניעת התחממות יתר, שעלולה להשפיע על ביצוע הסוללה וטווח הנסיעה.

חשיבות התקנת עמדת טעינה ביתית

  1. נוחות : אפשרות לטעינה לאורך כל הלילה, במהלך השינה.
  2. עלות : הטעינה הביתית, הינה משמעותית זולה יותר מהטעינה בעמדות טעינה ציבוריות.
  3. יציבות : טעינה יציבה ואיטית היא הטובה ביותר לאורך זמן לסוללת ה
  4. אמינות : בזמן שעמדות הטעינה הציבוריות עשויות להיות תפוסות או לא לעבוד, עמדת הטעינה הביתית תמיד זמינה לך.

לסיכום

השאלה המרכזית שהתחלנו איתה ” מהו טווח נסיעה האידיאלי לרכב חשמלי ” והיא אחת הדאגות הגדולות של הציבור המעוניין לרכוש רכב חשמלי, אך עם הבנה נכונה של הגורמים השונים שמשפיעים עליו, ובעיקר עם ייעוץ נכון מצד היצרנים, ניתן לנצל את הטווח למקסימום. ככל שהתקנות הטעינה יהיו נגישות יותר והטכנולוגיה תתקדם, טווח הנסיעה של רכבים חשמליים ימשיך להתרחב,


חושבים על עמדת טעינה ביתית ?
מוזמנים להיכנס לדף הבא : עמדת טעינה ביתית

שתפו

מחפשים עמדת טעינה
לרכב חשמלי?

התייעצו עכשיו עם המומחים שלנו >>>

להזמנה סיטונאית

עמדת טעינה מכף היד

השאירו פרטים
ונציג שלנו ייצור אתכם קשר בהקדם 

דילוג לתוכן