מה משתלם יותר לקנות היום, רכב חשמלי או רכב בנזין ?

בין השאלות המרכזיות של רבים המחפשים לרכוש רכב חדש, הוא מהו הרכב המשתלם ביותר עבורם. השאלה מה משתלם יותר לקנות היום, רכב חשמלי או רכב בנזין , עם כל האפשרויות השונות בשוק הרכבים בישראל, זו משימה מאתגרת. ההחלטה בין רכב חשמלי לרכב בנזין תלויה בצרכי הנסיעה והצרכים האישיים של כל אחד. שני האפשרויות מציעות יתרונות וחסרונות שונים, ולכן ישנם כמה דברים שכדאי לשקול

עלות טעינת רכב חשמלי לעומת תדלוק רכב בנזין

מחיר הדלק והחשמל הוא גורם משמעותי בהחלטת רכישת הרכב. מחיר החשמל נמוך באופן משמעותי לעומת מחיר הדלק. לדוגמה, קילוואט אחד ברכב חשמלי מספיק בממוצע ל-5.5 קילומטרים, ועלותו בטעינה ביתית היא 0.62 אגורות. אם נטעין רכב עם קיבולת טעינה של 60 קילוואט, נשלם על כך כ-38 שקלים, שמספיקים לנו ל-330 ק”מ. לעומת זאת, ברכב בנזין, עלות תדלוק ממוצעת בתחנות דלק באוקטן 95 נעה בין 250 ל-400 שקלים לרכב משפחתי, שיכול לקחת אותנו בין 300 ל-600 ק”מ. כך שאין ספק שהחסכון בעלויות הדלק של רכב חשמלי ירגיש בצורה משמעותית בכיס של הנהגים.

מרחק וצרכי הנסיעה

רכב חשמלי כמובן מתאים בעיקר לנסיעות יומיומיות, כאשר מרחקי הנסיעה נעים בין 250 ל-450 ק”מ לפני טעינה. עבור נסיעות שאינן עולות על 100-150 ק”מ, זוהי אפשרות מעולה. עם זאת, למי שמעוניין לנסוע מרחקים ארוכים, יש לקחת בחשבון טעינות חוזרות בתחנות טעינה מהירות (DC), שיכולות להאריך את זמן הנסיעה. טעינה מהירה בתחנות DC עשויה לקחת בין 15 ל-30 דקות, ולכן מומלץ להתקין עמדת טעינה ביתית או במקום העבודה כדי למנוע חרדת הטווח.

בניגוד לכך, רכב בנזין מציע קיבולת נסיעה של 250-700 ק”מ, כאשר תדלוק אחד יכול לקחת כ-5 דקות למיכל מלא.
בנוסף, פריסת תחנות הדלק בישראל היא רחבה, מה שמקל על חיפוש תחנה לתדלוק ללא הצורך בתכנון מוקדם.

מחיר הרכב: יש לשים לב למגמות

בשל המעבר המהיר לרכבים חשמליים, רכב חשמלי עשוי לעלות יותר מרכב בנזין. גורמים מרכזיים המשפיעים על המחירים כוללים את הביקוש וההיצע. עם זאת, יבואנים רבים יותר מתחילים לייבא דגמים חשמליים, מה שמחזק את התחרות ויוריד את המחירים. כאשר נשלב בכך הטבות מיסוי לרכבים חשמליים, ניתן לצפות להורדות מחיר נוספות בעתיד הקרוב. לפיכך, כדאי להמשיך ולהתעדכן באופן תדיר בשינויים ובמגמות הקיימות בעולם הרכב כדי לבחור את האופציה המתאימה ביותר עבורך.

עלויות טיפולים ותחזוקה

רכבים חשמליים מכילים פחות חלקים נעים, מה שמפחית את עלויות התחזוקה והסיכוי לתיקונים. בנוסף, הבלימה הרגנטיבית ברכבים חשמליים מפחיתה את שחיקת הבלמים, ובכך עוזרת לצמצם את עלויות הטיפולים. לכן, בממוצע ניתן לחסוך יותר מ-1,000 ₪ בשנה על עלויות טיפולים תקופתיים ברכב חשמלי.

כאשר משווים עלויות טיפולים ואחזקה ברכבים חשמליים לרכבים פועלים על בנזין או דיזל, ניתן לראות שברכבים חשמליים ישנה עלות נמוכה יותר של תחזוקה וחלפים. אמנם עלות החלפת סוללות עשויה להיות גבוהה, אך הצורך בכך מתרחק עם השנים. סה”כ, רכבים חשמליים מציעים חיסכון כלכלי בטווח הארוך על עלויות טיפולים ואחזקה.

בנוסף, עלות האגרת טסט לרכב חשמלי היא כיום פחות מחצי מעלות האגרת לרכב על בנזין.

לסיכום:

אז מה משתלם יותר לקנות היום, רכב חשמלי או רכב בנזין ? השוואה בין רכב חשמלי לרכב בנזין מעידה על היתרונות המשמעותיים של הרכב החשמלי. בפרט, ניתן לחסוך עד 8,000 שקלים בעלויות תחזוקה שנתיות במעבר לרכב חשמלי. למרות חסרונות מסוימים, כמו צורך בתשתיות טעינה ומחיר רכישה גבוה יותר, הרכב החשמלי מציע יתרונות רבים כמו חסכון בדלק, תמיכה בסביבה טובה יותר, ואפשרויות עדכוני תוכנה המשפרות ביצועים. באופן כללי, רכב חשמלי מתברר כאפשרות עדיפה עבור רבים שמחפשים חסכון כלכלי ותמיכה בסביבה. עלינו לקחת בחשבון את הצרכים האישיים שלנו ולשקול את היתרונות והחסרונות של כל סוג רכב בהתאם, אך במבחן המציאות, רכב חשמלי נראה כבחירה המבטיחה יותר לעתיד.


מעוניינים בעמדת טעינה?
מוזמנים להיכנס לדף הבא ולקבל את כל האינפורמציה עמדת טעינה לרכב

שתפו

מחפשים עמדת טעינה
לרכב חשמלי?

התייעצו עכשיו עם המומחים שלנו >>>

להזמנה סיטונאית

עמדת טעינה מכף היד

השאירו פרטים
ונציג שלנו ייצור אתכם קשר בהקדם 

דילוג לתוכן